Seçkilərin ilkin NƏTİCƏLƏRİ


09:19     10 Fevral 2020 20_02_10_1581312054.jpg


Mərkəzi Seçki Komissiyası (MSK) fevralın 9-da keçirilmiş Milli Məclisə seçkilərin ilkin nəticələrini açıqlayıb.


Femida.az xəbər verir ki, ilkin nəticələr barədə MSK sədri Məzahir Pənahov məlumat verib.

Naxçıvan Muxtar Respublikasında 1 saylı Şərur-Sədərək seçki dairəsi - Talıbov Vasif Yusif oğlu - 27 min 712 səs (94,6 faiz).

2 saylı Şərur seçki dairəsi - Həbibbəyli İsa Əkbər oğlu - 26 min 583 səs (86,3 faiz).

3 saylı Babək–Kəngərli-Naxçıvan seçki dairəsi - Möhbalıyev Səttar Suliddin oğlu - 24 min 887 səs (83,2 faiz).

4 saylı Naxçıvan şəhər seçki dairəsi - İbrahimov Eldar Rza oğlu - 27 min 158 səs (84,9 faiz).

5 saylı Şahbuz-Babək seçki dairəsi - Novruzov Siyavuş Dünyamalı oğlu - 16 min 785 səs (81,1 faiz).

6 saylı Culfa–Babək seçki dairəsi - Həmzəyeva Ülviyyə Tapdıq qızı - 16 min 569 səs (69,5 faiz).

7 saylı Ordubad-Culfa seçki dairəsi – Quliyev Cəbi Hüseyn oğlu – 14 min 255 səs (63,5 faiz).

Bakı şəhəri üzrə 8 saylı Binəqədi birinci seçki dairəsi - Quliyev Azay Əjdər oğlu – 5 min 961 səs (45,6 faiz).

9 saylı Binəqədi ikinci seçki dairəsi - Qafarov Kəmaləddin Nəsrəddin oğlu – 11 min 145 səs (60,3 faiz).

10 saylı Binəqədi üçüncü seçki dairəsi - Musayev Madər Əliəsgər oğlu – 11 min 142 səs (64,6 faiz).

11 saylı Qaradağ seçki dairəsi - Hüseynov Aydın Nəsir oğlu - 9 min 563 səs (59,2 faiz).

12 saylı Qaradağ-Binəqədi-Yasamal seçki dairəsi – Xasayeva Səbinə Səməd qızı - 6 min 680 səs (48,5 faiz).

13 saylı Xəzər-Pirallahı seçki dairəsi - Əliyev Rauf Asif oğlu – 11 min 609 səs (47,5 faiz).

14 saylı Xəzər seçki dairəsi – Məmmədov Soltan Teymur oğlu – 13 min 122 səs (47,2 faiz).

15 saylı Yasamal birinci seçki dairəsi - Quliyev Ülvi Zahid oğlu – 1924 səs (42 faiz).

16 saylı Yasamal ikinci seçki dairəsi – Qədirli Erkin Toğrul oğlu- 2 min 507 səs (34,4 faiz).

18 saylı Nərimanov-Nizami seçki dairəsi - Musabəyov Rasim Nəsrəddin oğlu – 8 min 106 səs (38,8 faiz).

19 saylı Nərimanov birinci seçki dairəsi - Məmmədov Hikmət Baba oğlu – 7 min 384 səs (43,9 faiz).

20 saylı Nərimanov ikinci seçki dairəsi - Əliyev Adil Abış oğlu - 12 min 621 səs (60 faiz).

21 saylı Nəsimi birinci seçki dairəsi - İbrahimqızı Məlahət İbrahim – 3 min 919 səs (55,6 faiz).

22 saylı Nəsimi ikinci seçki dairəsi - Mollazadə Asim Nazim oğlu – 5 min 419 səs (47,3 faiz).

23 saylı Nəsimi-Səbail seçki dairəsi - Səmədzadə Ziyad Əliabbas oğlu – 3 min 979 səs (45,8 faiz).

24 saylı Nizami birinci seçki dairəsi – Nurullayeva Könül Oruc qızı – 8 min 984 səs (46,1 faiz).

25 saylı Nizami ikinci seçki dairəsi - Vəliyeva Sədaqət Süleyman qızı – 10 min 104 səs (57,1 faiz).

26 saylı Sabunçu birinci seçki dairəsi - Mustafa Fazil Qəzənfər oğlu – 10 min 212 səs (47,6 faiz).

27 saylı Sabunçu ikinci seçki dairəsi – Salahzadə Əliabbas Qalib oğlu – 12 min 842 səs (57,6 faiz).

28 saylı Sabunçu üçüncü seçki dairəsi - Quliyev Eldar Allahyar oğlu – 9 min 858 səs (49,2 faiz).

29 saylı Səbail seçki dairəsi - Arpadarai Nigar Cavid qızı – 5 min 214 səs (42,3 faiz).

30 saylı Suraxanı birinci seçki dairəsi - Fətəliyeva Sevinc Həbib qızı – 8 min 85 səs (62,2 faiz).

31 saylı Suraxanı ikinci seçki dairəsi – Əliyev Etibar Qasım oğlu – 5 min 327 səs (41,4 faiz).

32 saylı Suraxanı üçüncü seçki dairəsi – Həsənova Afət Əbil qızı – 9 min 263 səs (64,9 faiz).

33 saylı Xətai birinci seçki dairəsi - Mirələmov Hüseynbala Fazil oğlu – 3 min 876 səs (47,1 faiz).

34 saylı Xətai ikinci seçki dairəsi – Zabelin Mixail Yuryeviç - 6 min 340 səs (35,1 faiz).

36 saylı Xətai dördüncü seçki dairəsi – Həsənquliyev Qüdrət Müzəffər oğlu - 10 min 471 səs (45,4 faiz).

Gəncə şəhərinin 37 saylı Nizami birinci seçki dairəsi - Kərimzadə Pərvin Orxan qızı – 6 min 795 səs (42,1 faiz).

38 saylı Nizami ikinci seçki dairəsi - Həmzəyev Naqif Ələşrəf oğlu – 6 min 901 səs (44,9 faiz).

39 saylı Kəpəz birinci seçki dairəsi – Cəfərov Müşfiq Cəfər oğlu - 9 min 16 səs (45,8 faiz).

40 saylı Kəpəz ikinci seçki dairəsi - Quliyev Musa İsa oğlu – 7 min 52 səs (40 faiz).

41 saylı Sumqayıt birinci seçki dairəsi – Hüseynova Hicran Kamran qızı – 1078 səs (31,5 faiz).

43 saylı Sumqayıt üçüncü seçki dairəsi – Hacıyev Emin Məcid oğlu – 3 min 601 səs (63,4 faiz).

45 saylı Abşeron seçki dairəsi – Əsədov Oqtay Sabir oğlu – 12 min 523 səs (67,7 faiz).

46 saylı Şirvan seçki dairəsi – Yusifov İltizam Balayusif oğlu – 11 min 666 səs (49,5 faiz).

47 saylı Mingəçevir seçki dairəsi - Mirzəzadə Aydın Böyükkişi oğlu – 1169 səs (26,8 faiz).

48 saylı Yevlax seçki dairəsi - Məmmədov İlham Kazım oğlu – 10 min 323 səs (51,3 faiz).

49 saylı Yevlax-Mingəçevir seçki dairəsi - Hüseynli Əli Məhəmməd oğlu – 11 min 819 səs (59,6 faiz).

50 saylı Abşeron-Qobustan seçki dairəsi – Seyidzadə Şahin Kamil oğlu – 10 min 212 səs (44,6 faiz).

51 saylı Qusar seçki dairəsi – Badamov Azər Camal oğlu – 5 min 342 səs (56,6 faiz).

52 saylı Quba seçki dairəsi - Əhmədov Vahid Qazıməmməd oğlu – 10 min 784 səs (50,6 faiz).

53 saylı Quba-Qusar seçki dairəsi – Rafailov Anatoliy Xaimoviç – 7 min 452 səs (44,1 faiz).

54 saylı Şabran-Siyəzən seçki dairəsi - Qurbanov Sadiq Haqverdi oğlu – 11 min 2 səs (55,3 faiz)

55 saylı Xaçmaz şəhər seçki dairəsi – Səlimov Eldəniz Adil oğlu - 14 min 224 səs (57,9 faiz).

56 saylı Xaçmaz kənd seçki dairəsi – Mikayılova Sevil Əlirazı qızı - 11 min 123 səs (43,8 faiz).

57 saylı Kürdəmir seçki dairəsi – Ağazadə Əminə Həmid qızı - 10 min 470 səs (64,9 faiz).

58 saylı Hacıqabul-Kürdəmir seçki dairəsi - Hüseynov Rafael Baba oğlu – 13 min 444 səs (51 faiz).

59 saylı Salyan seçki dairəsi – Əhmədova Jalə Fərhad qızı – 13 min 962 səs (59,7 faiz).

60 saylı Salyan-Neftçala seçki dairəsi - Ağamalı Fəzail Rəhim oğlu – 11 min 363 səs (49,2 faiz).

61 saylı Neftçala seçki dairəsi – Rüstəmxanlı Sabir Xudu oğlu – 2 min 824 səs (21,4 faiz).

62 saylı Saatlı seçki dairəsi – Ələkbərov Əziz Yusif oğlu - 11 min 428 səs (49 faiz).

63 saylı Sabirabad birinci seçki dairəsi – Cəfərov Kamal Xəqani oğlu – 11 min 872 səs (52,8 faiz).

64 saylı Sabirabad ikinci seçki dairəsi – Məmmədov Ramin Ələmşah oğlu – 12 min 688 səs (54,6 faiz).

65 saylı Saatlı-Sabirabad-Kürdəmir seçki dairəsi - Əmiraslanov Əhliman Tapdıq oğlu – 15 min 244 səs (63,2 faiz).

66 saylı Biləsuvar seçki dairəsi – Məhərrəmov Bəhruz Əbdürrəhman oğlu – 14 min 274 səs (52,9 faiz).

67 saylı Cəlilabad şəhər seçki dairəsi - Həsənov Malik Əvəz oğlu – 14 min 310 səs (65,2 faiz).

68 saylı Cəlilabad kənd seçki dairəsi – Nəsirov Elman Xudam oğlu – 11 min 319 səs (53,7 faiz).

69 saylı Cəlilabad-Masallı-Biləsuvar seçki dairəsi - İbrahimli Fəzail Fehruz oğlu – 9 min 549 səs (51 faiz).

70 saylı Masallı şəhər seçki dairəsi – Məmmədov Məşhur Şahbaz oğlu – 13 min 637 səs (64,8 faiz).

71 saylı Masallı kənd seçki dairəsi – İsgəndərov Anar Camal oğlu– 11 min 682 səs (62,7 faiz).

72 saylı Yardımlı-Masallı seçki dairəsi – Qasımlı Musa Cəfər oğlu – 12 min 257 səs (53,9 faiz).

73 saylı Lənkəran şəhər seçki dairəsi - Quliyev Rüfət Atakişi oğlu – 9 min 375 səs (52,9 faiz).

74 saylı Lənkəran kənd seçki dairəsi - Rəcəbli Hadı Musa oğlu – 9 min 594 səs (53,1 faiz).

75 saylı Lənkəran-Masallı seçki dairəsi - Paşazadə Cavanşir Hümmət oğlu – 13 min 541 səs (61,1 faiz).

76 saylı Lənkəran-Astara seçki dairəsi - Əsgərov Ziyafət Abbas oğlu – 13 min 716 səs (66,1 faiz).

78 saylı Lerik seçki dairəsi - Məmmədov İqbal Nəriman oğlu – 6 min 592 səs (50,5 faiz).

79 saylı İmişli seçki dairəsi – Fərzəliyev Murad Qoçu oğlu – 2 min 411 səs (23,7 faiz).

80 saylı İmişli-Beyləqan seçki dairəsi - Qənizadə Çingiz Aşralı oğlu – 9 min 29 səs (44,5 faiz).

81 saylı Beyləqan seçki dairəsi – İsmayılov Şahin Əmir oğlu – 13 min 200 səs (62,7 faiz).

82 saylı Ağcabədi seçki dairəsi - Rzayev Tahir Musa oğlu – 16 min 227 səs (61,5 faiz).

83 saylı Ağcabədi-Füzuli seçki dairəsi - Abbasov Aqil Məhəmməd oğlu – 14 min 528 səs (61,7 faiz).

84 saylı Füzuli seçki dairəsi – Bayramov Vüqar İbad oğlu– 14 min 27 səs (71,2 faiz).

85 saylı Şamaxı seçki dairəsi – Cəfərova Tamam Şaməmməd qızı – 11 min 284 səs (48,9 faiz).

86 saylı İsmayıllı seçki dairəsi - Aslanov Novruzəli Davud oğlu – 10 min 310 səs (53,7 faiz).

87 saylı Ağsu-İsmayıllı seçki dairəsi – Kərimli Tahir Zayıdağa oğlu - 11 min 347 səs (52,4 faiz).

88 saylı Göyçay seçki dairəsi - Hacıyev Sabir Kamal oğlu – 12 min 153 səs (52,5 faiz).

89 saylı Göyçay-Ağdaş seçki dairəsi – Əfəndiyev Məzahir Cavid oğlu - 13 min 685 səs (63,9 faiz)

90 saylı Ağdaş seçki dairəsi – Osmanov Cavid Həmid oğlu – 14 min 538 səs (68,4 faiz).

91 saylı Ucar seçki dairəsi – Həsən Ramil Sahib oğlu – 9 min 643 səs (51,7 faiz).

92 saylı Zərdab-Ucar seçki dairəsi - Əliyeva Jalə Fazil qızı – 11 min 609 səs (51,9 faiz).

93 saylı Bərdə şəhər seçki dairəsi – Yıldırım Fatma Vidadi qızı – 10 min 309 səs (56,7 faiz).

94 saylı Bərdə kənd seçki dairəsi - Oruc Zahid Məhərrəm oğlu – 14 min 746 səs (69,6 faiz).

95 saylı Tərtər seçki dairəsi - Alıyev Sahib Eyvaz oğlu – 8 min 684 səs (40,3 faiz).

96 saylı Goranboy-Naftalan seçki dairəsi – Məmmədov Anar İlyaz oğlu – 13 min 146 səs (59 faiz).

97 saylı Goranboy-Ağdam-Tərtər seçki dairəsi – Vəliyev Ağalar İsrafil oğlu – 15 min 465 səs (68,1 faiz).

98 saylı Şəmkir şəhər seçki dairəsi - Qafarova Sahibə Əli qızı – 9 min 642 səs (52,1 faiz).

99 saylı Şəmkir kənd seçki dairəsi – Həsənov Nurlan Urfan oğlu– 13 min 688 səs (61,3 faiz).

100 saylı Şəmkir-Daşkəsən seçki dairəsi – Bayramov Kamran Fərhad oğlu – 13 min 906 səs (66,6 faiz).

101 saylı Göygöl-Daşkəsən seçki dairəsi – Elşad Mirbəşir– 6 min 733 səs (54,9 faiz).

102 saylı Samux-Şəmkir seçki dairəsi – Səfərov Nizami Abdulla oğlu – 15 min 854 səs (64 faiz).

103 saylı Gədəbəy seçki dairəsi - Hüseynova Sevinc Əmirəhməd qızı – 14 min 201 səs (61,4 faiz).

104 saylı Gədəbəy-Tovuz seçki dairəsi – Nağıyev Arzu Nəsib oğlu – 14 min 176 səs (56,2 faiz).

105 saylı Tovuz seçki dairəsi - Paşayeva Qənirə Ələsgər qızı – 6 min 751 səs (69,9 faiz).

106 saylı Tovuz-Qazax-Ağstafa seçki dairəsi – Ağayeva Ülviyyə Cavanşir qızı – 5 min 360 səs (59 faiz).

107 saylı Qazax seçki dairəsi – Seyidov Səməd İsmayıl oğlu – 16 min 689 səs (76,1 faiz).

108 saylı Ağstafa seçki dairəsi - Cəfərov Nizami Qulu oğlu – 10 min 511 səs (53,4 faiz).

109 saylı Balakən seçki dairəsi – Məhəməliyev Nəsib Məhəmməd oğlu – 15 min 917 səs (65,3 faiz).

110 saylı Zaqatala seçki dairəsi – Musayev Elşən Məmmədhənifə oğlu – 8 min 528 səs (48,8 faiz).

111 saylı Zaqatala-Balakən seçki dairəsi - Əliyeva Kamilə Əliağa qızı – 7 min 982 səs (53,9 faiz).

112 saylı Qax seçki dairəsi - Kərimli Azər Şəmşid oğlu – 9 min 918 səs (52,7 faiz).

113 saylı Şəki şəhər seçki dairəsi – İskəndərov Vüqar Yapon oğlu – 10 min 76 səs (52,9 faiz).

114 saylı Şəki kənd birinci seçki dairəsi - Məsimli Əli Əhməd oğlu – 9 min 418 səs (67,6 faiz).

115 saylı Şəki kənd ikinci seçki dairəsi - Feyziyev Cavanşir Əyyub oğlu – 12 min 674 səs (67,6 faiz).

116 saylı Qəbələ seçki dairəsi - Heydərov Fəttah Səməd oğlu – 18 min 697 səs (75,5 faiz).

117 saylı Oğuz-Qəbələ seçki dairəsi - Naxçıvanlı Aqiyə Həbib qızı – 16 min 573 səs (65,5 faiz).

118 saylı Ağdam şəhər seçki dairəsi – Əliyev Bəxtiyar Həmzə oğlu – 7 min 984 səs (62,7 faiz)

119 saylı Ağdam kənd seçki dairəsi - Sadıqov Bəxtiyar Yusif oğlu – 14 min 641 səs (61,1 faiz).

120 saylı Cəbrayıl-Qubadlı seçki dairəsi – Məmmədov Ceyhun Valeh oğlu – 3 min 314 səs (62,7 faiz).

121 saylı Laçın seçki dairəsi – Abbaszadə Mahir Tapdıq oğlu – 10 min 885 səs (63,3 faiz)

122 saylı Xankəndi seçki dairəsi – Gəncəliyev Tural Babaşah oğlu - 1596 səs (56,7 faiz).

124 saylı Şuşa-Ağdam-Xocalı-Xocavənd seçki dairəsi - Məmmədov Elman Camal oğlu – 6 min 384 səs (58,3 faiz).

17 saylı Yasamal üçüncü seçki dairəsi, 35 saylı Xətai üçüncü seçki dairəsi, 44 saylı Sumqayıt-Xızı seçki dairəsi, 42 saylı Sumqayıt ikinci seçki dairəsi, 77 saylı Astara seçki dairəsi, 123 saylı Kəlbəcər seçki dairəsi və 125 saylı Zəngilan-Qubadlı seçki dairəsindən qalib namizədlər müəyyənləşməyib.

Femida.az

Açar sözlər: #seçki  

Oxunub: 1291